Mia og Anne fra Harry Potter Fanklubben

Harry Potter Fanklubben vender tilbage

Er du vild med Harry Potter og har lyst til at møde andre fans? Så kom og vær med i Harry Potter Fanklubben på Vejle Bibliotek, som er et fællesskab for Harry Potter-fans på ca. 9-12 år.

Klubbens medlemmer er selv med til at bestemme, hvad vi skal lave i klubben. Vi har f.eks. tidligere lavet tryllestave, spillet Quidditch, brygget eliksirer og løst gåder i magiske Harry Potter escape rooms.

Harry Potter Fanklubben på Vejle Bibliotek er et fællesskab for Harry Potter-fans fra ca. 9 til 12 år. Fanklubben mødes hver anden tirsdag kl. 16-17 i DIGIzonen på Vejle Bibliotek, med mindre andet meldes ud. Datoer for opstart af klubbens forårs- og efterårssæson meldes ud her på hjemmesiden i januar og august/september.

Skriv til Mia fra fanklubben på mf@vejlebib.dk,  hvis du har spørgsmål eller gerne vil være med. Der er et begrænset antal pladser i klubben

//Mia og Anne fra Harry Potter Fanklubben